Metė darbą, kad galėtų nerti nuostabaus dailumo drabužius

Natūraliomis plunksnomis ir karoliukais siuvinėta rankų darbo suknelė PAUKŠTĖ www.monala.lt

Dažnai visuomenėje sklando mitas, kad kaime gyvenantis jaunas žmogus yra pasmerktas. Šį nusistatymą bando paneigti Vilkaviškio rajono Gižų kaimo gyventoja Monika Alavočiūtė. Mergina turėjo neblogą darbą, tačiau nusprendė jį mesti ir visiškai pasinėrė į didžiausią savo pomėgį – rūbų kūrimą. Dizainerės kelią pradedanti Monika jau gali pasigirti ir tuo, kad jos kurtą suknelę fotosesijoje demonstravo ir žinomas šalies modelis Solveiga Mykolaitytė.

Įspūdingas ir puošnus rankų darbo nėrinys 1 ww.monala.lt

Darbo vieta sau

„Man patinka kurti vienetinius drabužius, nes tai tampa tikru iššūkiu. Nemėgstu rutinos, norisi išskirtinumo, savitumo, todėl stengiuosi kiekvieną drabužį sukurti skirtingą, išmėginti kažką naujo. Jei mano rūbai galėtų kalbėti, jie visi pasakytų, kaip kruopščiai juos stengiuosi kurti, su kokia pakilia nuotaika ir džiaugsmu tai darau“, – taip apie savo kūrinius kalba dizainerės kelią pradedanti M.Alavočiūtė.

Vis dėlto šie žodžiai šiandien galėjo skambėti kiek kitaip, jei mergina vieną dieną nebūtų ryžusis visko mesti ir visiškai atsiduoti didžiausiai savo aistrai – drabužių kūrimui. Dar taip neseniai gižietė dirbo Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje įsikūrusiame Paežerių dvaro ansamblyje ir paslapčia svajojo apie dizainerės karjerą. Vakarais grįžusi po darbo namo ji sėsdavo prie rūbų nėrimo, tačiau to laiko jai akivaizdžiai buvo per mažai. O ir darbe jaunai merginai norėjosi pokyčių bei sprendimų laisvės. Galiausiai ji pasiryžo tam, kam ryžtųsi tikrai ne kiekvienas žmogus – metė darbą. Tai padariusi ji pamažu ėmė įgyvendinti savo svajones.

Gausybės raštų išmargintas nėrinys, www.monala.lt

Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte „Atrask save“ Monika įgijo reikiamų žinių verslui kurti ir nusprendė pretenduoti į Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Naujas startas“ skiriamą subsidiją. Už gautas lėšas M.Alavočiūtė įsigijo kompiuterinę mezgimo mašiną, kompiuterizuotas daugiafunkcines siuvimo mašinas, lyginimo sistemą, lazerines graviravimo-pjaustymo stakles ir kitą panašią įrangą. Ji dabar merginai padeda greičiau ir lengviau kurti drabužius. Įkūrusi IĮ „Monalos dizainas“, ji džiaugiasi susikūrusi sau darbo vietą. „Net ir gyvenant kaime visi keliai yra atviri. Svarbiausia – turėti noro ir nebijoti siekti savo svajonių“, – sakė jauna dizainerė.

Atsitiktinė pažintis

Nuo mažens dainuojanti, grojanti fortepijonu, aktyviai dalyvaujanti visuomeninėje bei kultūrinėje veikloje M.Alavočiūtė domėjosi ir rūbų kūryba. „Pamenu, kai būdama keturiolikos metų pasiėmusi popieriaus lapą piešdavau rūbus. Tiesa, viskas tuo ir užsibaigdavo. Vieni pirmųjų mano darbų buvo smulkūs gaminiai, nerti papuošalai, maudymosi kostiumėliai, kepuraitės. Neslėpsiu, kad svajojau sukurti kažką įdomaus ir savito. Norėjosi save realizuoti, daryti tai, dėl ko nebūtų gaila laiko ir pastangų. Norėjau išlaisvinti susikaupusias idėjas, kurti drabužius tokius, kokie patinka man, ir nedrąsiai parodyti juos kitiems. Galiausiai nusprendžiau, jog pakaks svajoti, o reikia imti ir daryti. Taip gimė mano pirmoji suknelė“, – prisiminė pašnekovė.Greitai iš aplinkinių sulaukusi pagyrų, Monika nusprendė nesustoti ir kurti toliau. Taip ji pamažu atrado savo širdžiai labai brangią veiklą. Rūbų nėrimą mergina netgi palygino su meditacija: kurdama rūbus ji nusiramina, užmiršta viską aplinkui. „Aš neapsiriboju vien nėrimu. Esu sukūrusi keletą proginių suknelių iš audinių, o jas papuošiau savo rankų darbo dekoracijomis“, – pasakojo M.Alavočiūtė.

Merginos kurtus rūbus įvertino ir garsus šalies modelis Solveiga Mykolaitytė. Su ja gižietę suvedė kita atsitiktinė pažintis. Dar dirbdama Paežerių dvare mergina susipažino su marijampolietėmis fotografe Edita Valinče ir aksesuarų kūrėja Jolanta Dumbliauskiene. Šios moterys į Paežerius užsuko atsitiktinai, ieškodamos tinkamos vietos planuojamai fotosesijai. Bendraudama su marijampolietėmis Monika prasitarė, kad ji laisvalaikiu mėgsta kurti drabužius. Parodžiusi savo darbų pavyzdžius, jauna mergina sulaukė pasiūlymo juos panaudoti fotosesijoje, kurioje turėjo dalyvauti ir S.Mykolaitytė. Tokios progos M.Alavočiūtė negalėjo praleisti.
Monika - žieminis rūbas (www.monala.lt)

Skaitykite daugiau

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *