Apie mane

Rankų darbo nėriniai ir galvos papuošalas www.monala.lt
Nertomis dekoracijomis puošta rankų darbo moheros suknelė www.monala.lt

MONIKA ALAVOČIŪTĖ

     Mano vardas Monika Alavočiūtė – aš ir esu „Monala“: čia sudėta visa mano širdis, meilė, kruopštumas, kūryba. Visada svajojau kurti drabužius, tai buvo mano hobis ir aistra. Tačiau savo fantazijose įsivaizdavau nepaprastus rūbus: išskirtinius, vienetinius, originalius. Būtent tai ir stengiuosi daryti: kurti įdomiai, neeilinei asmenybei, kaskart kurti vis kitaip, savitai, išmėginti kažką neįprasto. Kiekvienas naujas kūrinys yra ir naujas iššūkis.
     Man drabužių kūrimas yra savotiška meditacija: nerdama, siūdama ar megzdama nusiraminu, užmirštu viską aplinkui, mėgaujuosi. Mąstau tik apie drabužį ir laimingą klientę, kuri jį dėvės. Kiekvienas naujas kūrinys – tai ilgai lauktas detalaus darbo rezultatas. Jei mano rūbai galėtų kalbėti, jie visi pasakytų, kaip kruopščiai juos stengiuosi kurti, su kokia pakilia nuotaika ir džiaugsmu tai darau.

     Noras atrodyti stilingai ir įdomiai mane lydėjo nuo pat jaunystės, todėl dar mokykloje susidomėjau nerimu vąšeliu. Pradėjau nuo smulkių rankdarbių: plaukų aksesuarų, papuošalų, maudymosi kostiumelių, kepuraičių. Jaučiau, kad nerimas vąšeliu yra mano didžiausia aistra, todėl nuolat praktikavausi ir tobulėjau. 2012 m. nunėriau savo pirmąją suknelę, kuri sulaukė daugybės artimųjų ir draugų komplimentų. Aplinkinių įkvėpta ir toliau tobulėjau: mokinausis naujų raštų, technikų, eksperimentavau su medžiagomis. Na o 2017 m. įgyvendinau didžiausią savo svajonę – pilnai atsidaviau kūrybai ir sukūriau prakės ženklą „Monala“. „Monala“ siekis – kurti išskirtinį, originalų ir vienetinį įvaizdį. Mano kurti drabužiai – tai ilgo proceso ir kūrybos vaisius, kuris suteikia progą būti nepakartojama. Nes būti gražiai reikškia būti savimi.

NORITE SUŽINOTI DAUGIAU APIE MANE IR MANO DARBUS?